לוח חשמל

בדיקת לוח חשמל כדרך למניעת תקלות

לכל דירה או משרד בישראל יש לוח חשמל. הלוח הזה הוא האחראי על העברת האנרגיה החשמלית בין מקור החשמל לבין משתמש הקצה, ובו קיימת גם מערכת ייחודית שנועדה לספק הגנה ולמנוע תקלות אפשריות. התקלות הללו, אם קיימות, עשויות להוביל להפרעות בצריכת החשמל (קצר חשמלי) ובמקרים חמורים יותר קיימת גם סכנת התחשמלות. כדי למנוע ליקויים מהסוג הזה חשוב לבצע בדיקות לוח חשמל באופן שגרתי, שכן רק אם נאתר תקלות פוטנציאליות נוכל לטפל בהן מבעוד מועד, ולוודא שהמערכת פועלת באופן סדיר. כדי לבצע בדיקות אלו נדרש חשמלאי, אבל מה בדיוק הוא מחפש ואיך מטפלים בתקלות השונות?

 

איתור תקלות בבדיקת לוח חשמל

בדיקת לוח חשמל מתבצעת, כאמור, על ידי חשמלאי מקצועי ומנוסה בלבד. חשמלאי הוא מי שפועל תחת רישיון חשמלאי וכדי לבצע את הבדיקה באופן יסודי ומדויק הוא יגיע מצויד בכל המכשור הדרוש. במהלך הבדיקה ייבחנו מספר נושאים מרכזיים:

  • תקינות הפקקים. לוח חשמל מורכב מפקקים, ובמידה ויש ביניהם פקקים ישנים חובה להחליפם כדי לוודא את המשך תקינות המערכת. פקק ישן שנותר במערכת הוא בעל תוחלת חיים קצרה וכשפעילותו תיעצר תמצאו את עצמכם ללא חשמל. מיותר לציין שללא חשמל יהיה לכם די קשה לתפקד, שכן לא תוכלו לחמם או לקרר את הבית, להפעיל את מכשירי החשמל הביתיים, להשתמש במחשב ואף לשמור על טריות המזון במקרר ובמקפיא. בדיקת לוח חשמל תמנע את הבעיות הללו ותאפשר לכם להמשיך בשגרה ללא הפרעות.
  • ממסר הפחת. הרכיב הזה בלוח החשמל שלכם הוא זה שמספק הגנה חיונית בפני התחשמלויות המסכנות את בריאותם של כל דיירי הבית. בדיקת הממסר היא חלק בלתי נפרד מבדיקת לוח חשמל, ותקלות שונות בו דורשות טיפול מידי כדי למנוע סכנות חמורות ביותר.
  • חוטי החשמל. בדיקת לוח חשמל חייבת לכלול גם בדיקת לחוטי החשמל ופסי הצבירה, שכן תקלות בהם יפגעו גם הם בתקינות המערכת כולה, וביכולת שלכם ליהנות מצריכת חשמל באופן קבוע.

 

טיפול בתקלות לוח חשמל

אם במהלך בדיקות לוח חשמל נמצאו ליקויים, כמובן שנדרש טיפול מידי בהם. חברת Leo Electric מבצעת בדיקות שגרתיות ומבצעת את כל התיקונים הנדרשים כדי להחזיר את הלוח לתפקוד תקין. הידע המקצועי, הניסיון הרב בשטח, הציוד המתאים והשירות האישי הם אלה שמאפשרים לנו להעניק לכם את השירות הטוב ביותר שיש. גם כשאתם מבצעים השוואת מחירים ומקיימים סקר שוק, ודאו שאתם בוחרים רק בחשמלאי מקצועי, שפועל תחת רישיון וזוכה להמלצות מצד לקוחותיו. כך תדעו שאתם מפקידים את האחריות על תקינות לוח חשמל בידיים המקצועיות והאמינות ביותר, שהרי בנושא הזה אין מקום לעיגולי פינות.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות